W dniu 16 czerwca br. o godz. 11:16 strażak dyżurny stanowiska kierowania Komendy Powiatowej PSP Kętrzyn otrzymał telefoniczne zgłoszenie o wypadku, do jakiego doszło na drodze wojewódzkiej Kętrzyn – Giżycko na wysokości miejscowości Cegielnia.

Do zdarzenia alarmowo wyjechali strażacy z Kętrzyna, ochotnicy z Karolewa i Wilkowa. W całym zdarzeniu brały udział trzy pojazdy osobowe, którymi łącznie podróżowało 6 osób.

Sytuacja jaką zastali strażacy na miejscu:

- samochód osobowy Fiat panda znajdował się na jezdni  na kołach,

- VW Golf znajdował się na jezdni na kołach,

- VW Passat znajdował się w przydrożnym rowie do góry kołami.

Wszyscy uczestnicy zdarzenia (6 osób) znajdowali się poza pojazdami, wszyscy przytomni i chodzący. Droga w miejscu zdarzenia była całkowicie zablokowana. Działania strażaków w pierwszej fazie polegały na udzieleniu kwalifikowanej pomocy przedlekarskiej dwóm  najbardziej poszkodowanym w zdarzeniu osobom, tj. kierowcy VW Passata oraz pasażera samochodu Fiat Panda. Po przybyciu na miejsce karetek Zespołu Ratownictwa Medycznego poszkodowanych przekazano personelowi medycznemu. Po przebadaniu przez lekarza wszystkich uczestników zdarzenia do szpitala zabrano 3 osoby. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli akumulatory i zneutralizowali drobne wycieki płynów eksploatacyjnych.

Dalsze działania strażaków polegały na pomocy policji w kierowaniu ruchem. Po przybyciu techników policyjnych działania zakończono.

Uległo zniszczeniu:

sam. VW Passat uszkodzony w całości;

sam. VW Golf uszkodzony cały bok pojazdu;

sam. Fiat Panda uszkodzony bok i przód pojazdu.

Na tym działania zakończono. Na miejscu zdarzenia pozostali kętrzyńscy Policjanci, którzy badają okoliczności całego zdarzenia.

Zdjęcia: archiwum KP PSP Kętrzyn.

Przekazał: mł. bryg. Szymon Sapieha