W dniu 24 maja br. o godz. 13:38 strażak dyżurny stanowiska kierowania Komendy Powiatowej PSP Kętrzyn otrzymał telefoniczne zgłoszenie o wypadku, do jakiego doszło w miejscowości Trzy Lipy pod Kętrzynem, gdzie zderzyły się 2 busy.  Do zdarzenia alarmowo wyjechali strażacy z Kętrzyna.

Jednym z pojazdów podróżowało 5 osób, zaś drugim jedna. Dwie osoby odniosły obrażenia. Obie były przytomne. Jednocześnie z zastępami straży na miejsce wypadku przyjechał pierwszy zespół ratownictwa medycznego, który zajął się poszkodowanymi. Po chwili nadjechał drugi zespół ratownictwa medycznego. Rannych przewieziono do szpitali w Kętrzynie i Mrągowie.

Działania kętrzyńskich strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca wypadku, odłączeniu akumulatorów oraz pomocy zespołowi ratownictwa medycznego przy transporcie poszkodowanych do karetek. Wycieki płynów eksploatacyjnych strażacy zneutralizowali specjalnym sorbentem. W celu usunięcia pozostałości po kolizji oraz sorbentu wezwano pracowników Zarządu Dróg Powiatowych w Kętrzynie.

/zdjęcia: st. asp. Kamil Bernard; tekst: mł. bryg. Szymon Sapieha/