W dniu 28 marca 2013 r. o godzinie 9:40 dyspozytor Państwowej Straży Pożarnej w Węgorzewie otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Jakunowo (gmina Węgorzewo) drewniana wiata przygniotła kobietę.

Przybyli na miejsce zdarzenia strażacy stwierdzili, że podczas rozbiórki drewnianej wiaty zawalił się  dach kryty eternitem, który przygniótł 19.latkę. Strażacy zabezpieczyli miejsca wypadku, unieśli konstrukcję dachu przy użyciu sprzętu hydraulicznego (rozpieracza kolumnowego), następnie ewakuowali poszkodowaną kobietę  i przekazali ją zespołowi ratownictwa medycznego. Poszkodowaną nieprzytomną z obrażeniami kręgosłupa przetransportowano do szpitala. Po oględzinach miejsca zdarzenia przez policję strażacy powalili całą konstrukcję przy użyciu wyciągarki samochodowej.

/tekst: mł.ogn. Ewa Pietrzak, zdjęcia: asp. Andrzej Zyskowski/.