23 marca 2013 r. w godzinach nocnych na trasie Orneta - Lidzbark Warmiński (droga wojewódzka nr 513 w okolicy miejscowości Krosno w gmina Orneta) doszło do niebezpiecznego wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego marki Opel Omega.

Strażacy zastali samochód osobowy leżący na dachu w przydrożnym rowie. Samochodem podróżowała jedna osoba, która w momencie przybycia służb ratowniczych była nieprzytomna i znajdowała się wewnatrz rozbitego auta.  Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca wypadku, wykonaniu dostępu do osoby poszkodowanej przy pomocy narzędzi hydraulicznych, wydobyciu jej z pojazdu i  przekazaniu zespołowi medycznemu pogotowia ratunkowego. Poszkodowany mężczyzna z urazem głowy oraz poważnym uszkodzeniem kończyny górnej został przewieziony do szpitala MSW w Olsztynie.

/tekst: st.kpt. M. Pasławski; zdj: OSP Orneta/