21 marca, około godz. 19:00, strażacy z jrg PSP w Braniewie zostali zadysponowani do wypadku drogowego na drodze powiatowej, w pobliżu miejscowości Płoskinia. Osobowy renault megane uderzył w przydrożne drzewo, a następnie dachował zatrzymując się na przeciwnym pasie drogi.

Mężczyzna kierujący pojazdem został zabrany przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala. Siła uderzenia auta była tak duża, że w promieniu kilkudziesięciu metrów znajdowały się rozrzucone elementy konstrukcyjne pojazdu. Na miejsce wypadku zadysponowane zostały dwa pojazdy ratownicze z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie, strażacy-ochotnicy z jednostki OSP Płoskinia, patrol policji oraz zespół ratownictwa medycznego. Strażacy, po zabezpieczeniu miejsca wypadku, sprawdzili czy nie ma innych osób poszkodowanych,  zneutralizowali wycieki  z uszkodzonego auta oraz usunęli rozrzucone części pojazdu z drogi. Przez ponad godzinę ruch na drodze  był utrudniony.

/st. kpt. I. Ścibiorek/