13 marca  2013 r. ok. godz. 16:25, na drodze krajowej nr 51 w okolicy miejscowości Miłogórze w  gm. Lidzbark Warmiński,  doszło do niebezpiecznego wypadku, w którym ranna została jedna osoba.

Z niewyjaśnionych przyczyn, na prostym odcinku drogi, na tył samochodu dostawczego marki Ford Transit najechał samochód dostawczy marki  Mercedes 612D. Pojazdami podróżowały w sumie 3 osoby. Najbardziej w zdarzeniu ucierpiał kierowca mercedesa, który do czasu przybycia zespołu medycznego pogotowia ratunkowego został zaopatrzony przez strażaków. Poszkodowany został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala w Olsztynie. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca wypadku, odłączeniu akumulatorów, neutralizacji wycieków płynów eksploatacyjnych  oraz udzielaniu pomocy medycznej poszkodowanym do czasu przybycia służb medycznych.

/tekst: st.kpt. M. Pasławski; zdj.: KP PSP Lidzbark Warm./