Międzynarodowy Dzień Kobiet w powiecie gołdapskim nie należał do spokojnych. Tuż przed godziną 15.00 dyżurny stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Gołdapi otrzymał zgłoszenie o  kolizji drogowej na skrzyżowaniu ul. Warszawskiej z DK 65 (obwodnicą Gołdapi).

Na miejscu okazało się, że w zdarzeniu brały udział dwa samochody osobowe.  Na szczęście kierowcom obu pojazdów nic się nie stało i po przebadaniu przez pogotowie ratunkowe pozostali na miejscu wypadku. Działania strażaków polegały głównie na oznakowaniu terenu kolizji i wykonaniu standardowych czynności przy uszkodzonych pojazdach.

Parę minut po godzinie 18.00 dyżurny gołdapskiej straży otrzymał kolejne zgłoszenie o wypadku na tym samym skrzyżowaniu. Wysłane na miejsce  zastępy strażaków zastały dwa rozbite samochody osobowe. VW transporter był przewrócony na bok, a w środku pozostało dwóch mężczyzn nie mogących wydostać się z wraku. Kolejny poszkodowany z vw transportera znajdował się na jezdni w odległości 3 metrów od pojazdu. Vw passatem kierował drugi uczestnik zdarzenia, kierowcy nic się nie stało, podróżował sam. Strażacy natychmiast przystąpili do próby ewakuacji poszkodowanych z pojazdu oraz udzielali pomocy poszkodowanemu leżącemu na jezdni. Przybyły na miejsce lekarz zdecydował o hospitalizacji 2 poszkodowanych z vw transportera. Bilans tego zdarzenia mógłby być bardziej tragiczny ponieważ  busem podróżowało  6 osób.

Prawdopodobną przyczyną obu tych wypadków  było nie ustąpienie pierwszeństwa na skrzyżowaniu. Niestety, na drodze krajowej nr 65 często dochodzi do przykrych w skutkach zdarzeń drogowych, wiąże się to głównie z brakiem koncentracji kierowców włączających sie do ruchu z ulic podporządkowanych.

/tekst: kpt. Kamil Pawlukanis, zdjęcia: archiwum JRG Gołdap, www.goldap.info/