1 kwietnia 2013 roku o godz. 10:46 dyżurny powiatowego stanowiska kierowania lidzbarskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie od Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Olsztynie o zdarzeniu w lesie w okolicy miejscowości Babiak , gm. Lidzbark Warmiński.

Na prośbę pogotowia ratunkowego dyżurny zadysponował zastęp straży pożarnej do pomocy przy transporcie osoby poszkodowanej, która ucierpiała podczas prac leśnych – wycinki drzewa. Ze względu na brak możliwości dojazdu  karetki pogotowia do miejsca zdarzenia, poszkodowanego po zaopatrzeniu przez lekarza pogotowia ratunkowego przewieziono do karetki na przyczepie ciągniętej przez traktor rolniczy. Do miejsca stacjonowania karetki został zadysponowany śmigłowiec LPR, którego lądowanie i start zabezpieczali strażacy. Ranny mężczyzna z urazem głowy został  przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala wojewódzkiego w Olsztynie.

/ tekst: st. kpt. M. Pasławski; zdj.: KP PSP Lidzbark Warm./