7 lutego w Zełwągach w gm. Mikołajki  doszło do wypadku drogowego samochodu ciężarowego marki DAF. Do działań ratowniczych wyjechali mrągowscy strażacy, strażacy-ochotnicy z Mikołajek oraz mrągowska policja.

Pojazd wraz z naczepą stał na środku drogi pod wiaduktem z uszkodzonym przednim zawieszeniem, kabiną i z rozszczelnionym zbiornikiem paliwa. Ze zbiornika pojazdu powoli wyciekał olej napędowy. Osób poszkodowanych nie było. Mrągowska policja zorganizowała objazdy innymi drogami. Masze działania to: zabezpieczenie miejsca wypadku, uszczelnienie wycieku i zebranie do pojemnika rozlanego paliwa. Paliwo zostało przepompowane z uszkodzonego zbiornika do zbiornika zastępczego. Straty nie są duże. Przyczyną wypadku było najprawdopodobniej zaczepienie zderzakiem o naczepę innego tira podczas mijania. Przyczynę wypadku wyjaśnia mrągowska policja.

/opracował: st. asp. J. Szefer, zdjęcia: M. Wosik/