W piątek, 8 lutego kilkanaście minut po godz. 19:00, strażacy z jrg PSP w Braniewie zostali zadysponowani do kolizji drogowej na drodze ekspresowej S 22 w pobliżu przejścia granicznego w Grzechotkach.

Mieszkaniec Federacji Rosyjskiej podróżujący pojazdem terenowym marki Toyota na prostym odcinku drogi S 22 nie zachował należytej ostrożności i wjechał w na pas wyłączony z ruchu uszkadzając kilkanaście słupków drogowych. Nikt z osób podróżujących nie odniósł obrażeń. Strażacy, po zabezpieczeniu miejsca wypadku, odłączyli akumulator w uszkodzonym pojeździe, sprawdzili czy nie ma wycieków oraz usunęli z drogi rozrzucone elementy konstrukcyjne pojazdu. Na miejsce zdarzenia przybył operator drogi ekspresowej S 22, który przystąpił do usunięcia uszkodzeń. W działaniach, które trwały około 50 minut, uczestniczył jeden pojazd ratowniczy.

/st. kpt. I. Ścibiorek/