29 stycznia  2013 r. ok. godz. 15:00, na drodze wojewódzkiej nr 513 w okolicy miejscowości Mingajny w gm. Orneta,  doszło do niebezpiecznego wypadku, w którym poszkodowane zostały 2 osoby.

Z niewyjaśnionych przyczyn, na ostrym zakręcie drogi, doszło do zderzenia samochodu ciężarowego marki Renault Premium z samochodem osobowym marki Peugeot. Autem osobowym podróżowały dwie osoby, które zostały ranne. Kierowca i pasażerka samochodu osobowego zostali zaopatrzeni medycznie przez strażaków-ochotników z Ornety, którzy dojechali na miejsce wypadku jako pierwsi. Kierowca samochodu ciężarowego nie doznał żadnych obrażeń i pozostał na miejscu. Natomiast kierowca peugeota z podejrzeniem złamania ręki oraz pasażerka tego pojazdu zostali przetransportowani do szpitali w Lidzbarku Warmińskim i Braniewie. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca wypadku, odłączeniu akumulatora, neutralizacji wycieków płynów eksploatacyjnych  oraz udzielaniu pomocy medycznej poszkodowanym do czasu przybycia służb medycznych.

/tekst: st.kpt. M. Pasławski; zdj.: OSP Orneta/