W środę, 23 stycznia kilkanaście minut przed godz. 18:00, braniewscy strażacy otrzymali informacje o wypadku drogowym na drodze powiatowej w pobliżu miejscowości Czosnowo.

Na łuku drogi osobowy volkswagen zjechał na przeciwny pas jezdni, a następnie przodem uderzył w przydrożne drzewo. Na miejsce wypadku zadysponowano jeden pojazd ratowniczy z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie, strażaków ochotników z OSP Płoskinia, zespół ratownictwa medycznego oraz patrol policji. Osoba kierująca pojazdem jeszcze przed przybyciem służb ratowniczym prawdopodobnie zbiegła z miejsca zdarzenia, pozostawiając uszkodzony samochód. Strażacy, po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączyli akumulator w uszkodzonym pojeździe, sprawdzili czy nie ma wycieków z auta oraz pomagali w kierowaniu ruchem. Dodatkowo sprawdzono teren w pobliżu uszkodzonego pojazdu, czy nie ma osób poszkodowanych. Przez blisko dwie godziny ruch na drodze odbywał się wahadłowo.

/st. kpt. I. Ścibiorek/