15 stycznia o godzinie 7:19 w Mrągowie na ul. Wolności zderzyły się fiat seicento z ciężarowym kamazem. Do działań ratowniczych wyjechali mrągowscy strażacy, Pogotowie Ratunkowe i mrągowska policja.

Na łuku drogi samochód osobowy najprawdopodobniej wpadł w poślizg i uderzył przodem w nadjeżdżający z przeciwnego kierunku samochód ciężarowy. W wyniku uderzenia poszkodowany został kierowca samochodu osobowego. Pogotowie ratunkowe przetransportowało poszkodowanego kierowcę do szpitala. Kierowca samochodu ciężarowego nie odniósł obrażeń.

Nasze działania to: zabezpieczenie miejsca wypadku, kontrola stanu baku z paliwem obydwu uszkodzinych samochodów, usunięcie z jezdni połamanych plastików i pobitych szkieł. Samochód osobowy nie nadaje się do dalszej eksploatacji, natomiast kamaz ma uszkodzony zderzak. Przyczynę wypadku wyjaśnia mrągowska policja.

/opracował: st. asp. J. Szefer, zdjęcia: mł. ogn. I. Bagiński/