W środę, 10 stycznia kilka minut po godz. 11:00, braniewscy strażacy wezwani zostali do wypadku na drodze wojewódzkiej W 507 w pobliżu miejscowości Maciejewo.

Osobowy renault uderzył w drzewo, a następnie wpadł do przydrożnego rowu. Kobieta kierująca pojazdem została zabrana przez zespół ratownictwa medycznego do braniewskiego szpitala. Na miejsce wypadku zadysponowano dwa pojazdy ratownicze z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie, patrol policji oraz zespół ratownictwa medycznego. Strażacy, po zabezpieczeniu miejsca wypadku, sprawdzili czy nie ma innych osób poszkodowanych oraz wycieków z uszkodzonego auta. Dodatkowo pomagali w kierowaniu ruchem. Przez blisko godzinę ruch na drodze odbywał się wahadłowo.

/st. kpt. I. Ścibiorek/