We wtorek, 8 stycznia kilkanaście minut przed godz. 21:00, braniewscy strażacy wezwani zostali do wypadku na drodze powiatowej pomiędzy miejscowościami Żelazna Góra a Grzędowo. Osobowy opel uderzył w drzewo.

Kierujący oplem astrą mężczyzna, na prostym odcinku drogi, stracił panowanie nad autem i uderzył bokiem w przydrożne drzewo. Pojazdem podróżowały cztery osoby. Dwie zostały zabrane przez zespół ratownictwa medycznego do braniewskiego szpitala. Na miejsce wypadku zadysponowano dwa pojazdy ratownicze z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie, strażaków-ochotników z jednostki OSP Żelazna Góra, patrol policji, straży granicznej oraz zespół ratownictwa medycznego. Strażacy, po zabezpieczeniu miejsca wypadku, sprawdzili czy nie ma innych osób poszkodowanych oraz wycieków z uszkodzonego auta. Dodatkowo pomagali w kierowaniu ruchem. Przez blisko godzinę ruch na drodze powiatowej odbywał się wahadłowo.

/st. kpt. I. Ścibiorek/