W sobotę, 5 stycznia kilka minut po godz. 09:00, braniewscy strażacy otrzymali informację o wypadku drogowym na drodze powiatowej w poblizu miejscowości Podleśne.

Na łuku drogi osobowy volkswagen wpadł w poślizg, a następnie bokiem od strony kierowcy uderzył w przydrożne drzewo. Podróżujące pojazdem dwie kobiety, mieszkanki Federacji Rosyjskiej, zostały zabrane do braniewskiego szpitala przez zespół ratownictwa medycznego. Na miejsce wypadku zadysponowano jeden pojazd ratowniczy z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie, zespół ratownictwa medycznego oraz patrol policji. Strażacy, po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączyli akumulator w uszkodzonym pojeździe, sprawdzili czy nie ma wycieków z uszkodzonego auta oraz  pomagali w kierowaniu ruchem. Przez ponad godzinę ruch na drodze odbywał się wahadłowo. Kilkanaście minut wcześniej, w pobliżu miejscowości Bornity w gm. Pieniężno, również  doszło do wypadku - audi 100  wpadło do rowu i dachowało. Dwie kobiety podróżujące autem nie odniosły obrażeń. W działaniach uczestniczyli strażacy ochotnicy z jednostki OSP Pieniężno.

Strażacy zwracają się z apelem do kierowców o zachowanie ostrożności i dostosowanie prędkości jazdy do panujących warunków pogodowych.

/st. kpt. I. Ścibiorek/