Tragicznie zakończyły się dla 42.letniego mężczyzny prace przy silosie z rzepakiem. Do zdarzenia doszło w piątek 28 grudnia w miejscowości Miechowo, gm. Prostki, kilkanaście minut po godzinie 12:00.  Pierwsi strażacy na miejscu byli w kilkanaście minut po zasypaniu mężczyzny.

Po zabezpieczeniu deskami powierzchni rzepaku wewnątrz silosu, strażacy przystąpili do odkopywania. Wszelkie próby wyciągnięcia mężczyzny były bezskuteczne, na zewnątrz wystawały tylko ręce. W celu szybszego wydobycia, w dolnej części wycięto dwa otwory, przez które wysypano zboże na zewnątrz. Po ułożeniu mężczyzny na noszach, ratownicy wysokościowi wykorzystując techniki alpinistyczne, przez dość wąskie okno rewizyjne, wyciągnęli poszkodowanego na zewnątrz i opuścili na ziemię. Niestety, przybyły na miejsce lekarz pogotowia ratunkowego stwierdził jego zgon.

/mł. kpt. Jarosław Pieszko/