W niedzielę, 16 grudnia na terenie powiatu braniewskiego doszło do kilku zdarzeń komunikacyjnych z udziałem pojazdów osobowych, które odnotowano na terenie gmin: Frombork oraz Pieniężno.

Kilkanaście minut po godz. 10:00, na prostym odcinku drogi wojewódzkiej W 504 w pobliżu miejscowości Krzyżewo gm. Frombork kierująca pojazdem osobowym marki Audi 80 straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła przodem w przydrożne drzewo. Ruch na drodze został zablokowany. Poszkodowana została przewieziona do szpitala. Strażacy po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zneutralizowali wycieki, usunęli z drogi rozrzucone elementy auta. Uszkodzony pojazd został usunięty na pobocze co umożliwiło udrożnienie ruchu na drodze wojewódzkiej. W działaniach na miejscu zdarzenia uczestniczyły dwa pojazdy ratownicze z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie, zastęp OSP Frombork, zespół ratownictwa medycznego oraz patrol policji. Do kolejnego zdarzenia z udziałem pojazdu volkswagen sharan doszło około godz. 11:00 w pobliżu miejscowości Kierpajny Wielkie gm. Pieniężno. Kierujący pojazdem stracił panowanie nad autem a następnie uderzył tyłem w przydrożne drzewo. Na miejscu pracowali strażacy ochotnicy z jednostek OSP Pieniężno i Kierpajny Wielkie. Około godz. 15:00, w pobliżu miejscowości Pluty doszło do następnego zdarzenia z udziałem pojazdu opel zafira, który uderzył bokiem w przydrożne drzewo. Tu na miejscu również obecni byli strażacy ochotnicy z jednostek OSP Pluty i Pieniężno. Osoby poszkodowane w tych zdarzeniach zostały przetransportowane do szpitala. Strażacy zwracają się z apelem do kierowców o zachowanie ostrożności i dostosowanie prędkości jazdy do panujących warunków pogodowych.

/st. kpt. I. Ścibiorek/