We wtorek, 11 grudnia kilkanaście minut po godz. 16:00, braniewscy strażacy wezwani zostali do wypadku drogowego. Osobowe renault megane uderzyło w drzewo.

Po odbiciu od drzewa samochód wpadł do przydrożnego rowu po przeciwnej stronie drogi. Kierowca został zabrany do szpitala przez zespół ratownictwa medycznego. Do zdarzenia doszło na drodze wojewódzkiej W 507, pomiędzy miejscowościami Grodzie – Lipowina. Na miejsce wypadku zadysponowano dwa pojazdy ratownicze z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie, patrol policji oraz zespół ratownictwa medycznego. Strażacy, po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączyli akumulator w uszkodzonym pojeździe, sprawdzili czy nie ma wycieków z uszkodzonego auta oraz  pomagali w kierowaniu ruchem. Przez ponad godzinę ruch na drodze odbywał się wahadłowo.

/st. kpt. I. Ścibiorek/