6 grudnia, kilka minut po godz.14:00, braniewscy strażacy otrzymali informację o zderzeniu trzech pojazdów na drodze szybkiego ruchu S 22.

Do zdarzenia, w którym uczestniczyły dwa pojazdy ciężarowe oraz auto osobowe, doszło na prostym odcinku drogi S 22 pomiędzy węzłami drogowymi "Braniewo Północ" i "Braniewo Południe". Estończyk kierujący pojazdem ciężarowym marki Scania, aby uniknąć uderzenia w tył naczepy pojazdu ciężarowego marki DAF stojącego na pasie drogi, zjechał na przeciwny pas jezdni wprost pod jadący prawidłowo pojazd osobowy marki VW Passat. Kierowca volkswagena może mówić o ogromnym szczęściu - nie odniósł obrażeń. Na blisko godzinę ruch na drodze S 22 został zablokowany, zorganizowano objazd wykorzystując pozostawiony fragment drogi tzw. „berlinki”. Na miejsce wypadku zadysponowano trzy pojazdy ratownicze z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie, zastęp Wojskowej Straży Pożarnej, zespół ratownictwa medycznego, patrol policji oraz funkcjonariuszy inspekcji transportu drogowego. Strażacy, po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączyli akumulator w uszkodzonym pojeździe, zneutralizowali wycieki, kierowali ruchem oraz usunęli na pobocze uszkodzony samochód osobowy.

/st. kpt. I. Ścibiorek/