W środę, kilkanaście minut po godzinie 17:00, braniewscy strażacy otrzymali informację o wypadku autobusu szkolnego.

Do zdarzenia doszło na drodze powiatowej w pobliżu miejscowości Podleśne w gm. Braniewo. Podczas obfitych opadów śniegu, przy zjeździe ze wzniesienia, kierowca autobusu stracił panowanie nad pojazdem, wjechał do przydrożnego rowu, a następnie przewrócił się na bok. Nikt z osób podróżujących nie odniósł obrażeń. Strażacy  sprawdzili czy nie ma osób poszkodowanych i wycieków paliwa oraz płynów eksploatacyjnych. Ze względu na panujące warunki pogodowe wydobycie autobusu przełożono na następny dzień. W czwartek w godzinach porannych autokar, z wykorzystaniem  pojazdu pomocy drogowej i ciągnika rolniczego, został wydobyty z rowu i odholowany. Na czas wydobycia pojazdu ruch na drodze został zablokowany. Strażacy zwracają się z apelem do kierowców o zachowanie ostrożności i dostosowanie prędkości jazdy do panujących warunków pogodowych.

/st. kpt. I. Ścibiorek/