W dniu 25 listopada o godzinie 13:49 w Mrągowie zgłoszono pożar mieszkania przy ul. Królewieckiej. Natychmiast do działań gaśniczych wyjechali mrągowscy strażacy. Na miejscu zastali płonące mieszkanie na parterze w budynku wielorodzinnym. Przez okna widać było, jak ogień trawi drewniane wyposażenie pokoju.

Strażacy wyważyli drzwi wejściowe do mieszkania, weszli do środka w aparatach ochrony dróg oddechowych i ugasili pożar. W mieszkaniu pozostawiona została bez nadzoru paląca się świeczka na stoliku  i to ona spowodowała pożar. Strażacy ugasili szybko ogień ratując całe mieszkanie i budynek.  Mieszkanie przewietrzyli z dymu oraz sprawdzili czy nie ma osób poszkodowanych. Straty są niewielkie: uszkodzone drzwi wejściowe oraz nadpalony stolik.

/st. asp. J. Szefer, zdjęcia: st. ogn. Jan Chmielewski/