5 listopada 2012 roku ok. godz. 11.15, na drodze wojewódzkiej nr 507 w okolicy miejscowości Nowy Dwór w gm. Orneta, doszło do wypadku drogowego, w którym trzy osoby zostały poszkodowane.

Wezwani na miejsce wypadku strażacy zastali dwa pojazdy osobowe po czołowym zderzeniu. Dwie osoby uczestniczące w zdarzeniu wyszły z samochodów o własnych siłach jeszcze przed przybyciem służb ratowniczych, natomiast jedna osoba pozostała w pojeździe ze względu na złe samopoczucie. Wszystkie osoby poszkodowane zostały zabrane przez pogotowie ratunkowe do szpitali w Braniewie i Lidzbarku Warmińskim. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca wypadku, odłączeniu akumulatorów , pomocy policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz neutralizacji wycieków płynów eksploatacyjnych i uprzątnięciu jezdni.

/tekst: st.kpt. M.Pasławski; zdj.:. OSP Orneta/.