29 października po godzinie 7.30 dyspozytor powiatowego stanowiska kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Węgorzewie odebrał zgłoszenie o wypadku na drodze powiatowej w pobliżu miejscowości Koźlak w gminie Budry.

Kierowca samochodu marki Kia Ceed na łuku drogi uderzył w przydrożne drzewo. Samochodem podróżował jedynie kierowca, który został ranny. Strażacy zabezpieczyli miejsce wypadku, odłączyli akumulator, udzielili pomocy przedmedycznej rannemu kierowcy, wykonali dostęp do poszkodowanego w obecności zespołu ratownictwa medycznego, kierowali ruchem oraz uprzątnęli pozostałości pokolizyjne. Kierowca został przetransportowany do szpitala. W wyniku zderzenia uszkodzony został cały przód pojazdu. Przyczyny wypadku ustala policja.

/tekst: mł.ogn. Ewa Pietrzak, zdjęcia st.ogn. Adam Kołowszyc/.