11 października 2012 r. ok. godz. 8.00 na drodze wojewódzkiej nr 521 (trasa Iława – Susz), nieopodal miejscowości Kamionka, doszło do tragicznego wypadku. Zderzyły się tu dwa samochody – fiat punto i volkswagen transporter. W wyniku zderzenia kierowca i pasażerka fiata poniosły śmierć. Kierowca volkswagena nie doznał obrażeń.

Strażacy zabezpieczyli miejsce wypadku i uszkodzone pojazdy oraz niezwłocznie przystąpili do wykonania dostępu do poszkodowanych podróżujących fiatem. Poszkodowani nie dawali żadnych oznak życia. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon  kierowcy. Z pojazdu ewakuowano poszkodowaną kobietę, po czym natychmiast podjęto reanimację.

Trwającą kilkadziesiąt minut reanimację prowadzili także strażacy, wspólnie z lekarzem, ratownikiem medycznym i pielęgniarką – niestety bez skutku.

Strażacy pomogli również policji wydobyć zwłoki z pojazdu oraz usunęli z jezdni pozostałości powypadkowe, które mogłyby spowodować zagrożenie dla innych użytkowników drogi.

Droga była całkowicie zablokowana przez kilka godzin. W działaniach brały udział 2 zastępy z jednostki ratowniczo-gaśniczej KP PSP w Iławie.

/opracował: mł. bryg. Tomasz Michalski – rzecznik prasowy KP PSP w Iławie; zdjęcia: mł. bryg. Tomasz Michalski, st. kpt. Robert Sawicki/.