W dniu 28 września o godzinie 07:32 w Warpunach doszło do zderzenia dwóch samochodów seata alhambry i volkswagena LT. W wyniku najechania przez volkswagena na tył seata poszkodowane zostały małe dzieci. Do działań ratowniczych wyjechali mrągowscy strażacy oraz strażacy-ochotnicy z Warpun.

Kierowcy obu pojazdów wyszli z uszkodzonych samochodów o własnych siłach przed przybyciem straży pożarnej. W wypadku ranne zostały dzieci: 5.letnia dziewczynka i 11.letnii chłopiec. Dzieci zostały przetransportowane do szpitala powiatowego w Mrągowie przez pogotowie ratunkowe. Nasze działania to: zabezpieczenie miejsca wypadku, odłączenie akumulatorów, zebranie rozlanych płynów eksploatacyjnych przy pomocy sorbentu, pozbieranie połamanych plastików i pozamiatanie jezdni z pobitych szkieł. Straty w obu pojazdach są znaczne i zostaną wycenione w późniejszym czasie. Przyczyną wypadku była najprawdopodobniej nieuwaga jednego z kierowców.
/opracował: st. asp. J. Szefer, zdjęcia: asp. sztb. M. Szefer/