21 września o godzinie 07:43 zgłoszono wypadek drogowy dwóch samochodów osobowych. Natychmiast do działań ratowniczych wyjechali mrągowscy strażacy oraz strażacy-ochotnicy z Warpun.

W zderzeniu czołowym uczestniczyły vw golf III i daewoo tico. Kierowcy volkswagena nic się nie stało i opuścił pojazd przed przybyciem straży pożarnej. Samochodem daewoo podróżowała kobieta z dwójką dzieci. Jedno z dzieci zostało ranne. Pogotowie ratunkowe udzieliło mu pomocy medycznej i przetransportowało do szpitala w Biskupcu. Nasze działania to przede wszystkim zabezpieczenie miejsca wypadku, odłączenie akumulatorów w celu zabezpieczenia pojazdów przed pożarem, kontrola stanów baków z paliwem, pozbieranie połamanych plastików i pozamiatanie jezdni z pobitych szkieł. Straty w obu pojazdach są duże i zostaną wycenione w późniejszym czasie. Przyczynę wypadku wyjaśnia policja z Mrągowa.

/opracował: st. asp. J. Szefer, zdjęcia: asp. sztab. G. Dziobak/