Dwóch chłopców w wieku 4 i niespełna 2 lat zginęło w pożarze poddasza w budynku wielorodzinnym w miejscowości Zielonówek koło Olecka. W chwili przybycia pierwszych zastępów straży pożarnej ogniem objęte było całe mieszkanie i drewniana klatka schodowa znajdująca się na poddaszu.

O zdarzeniu powiatowe stanowisko kierowania PSP w Olecku poinformowała matka dzieci. Sąsiedzi próbowali je uratować, niestety gęsty dym i ogień nie pozwoliły im wejść do płonącego mieszkania. Pierwsze zastępy straży pożarnej były na miejscu po 8 minutach od zgłoszenia. Strazacy weszli do mieszkania od strony klatki schodowej oraz po drabinie przez okno w szczycie budynku. Gęsty dym i wysoka temperatura utrudniały działania ratownicze. Po częściowym stłumieniu pożaru, ratownicy sukcesywnie przesuwali się w głąb mieszkania. Na podłodze w pokoju odnaleźli dwójkę nieprzytomnych dzieci, które ewakuowali po drabinie na zewnątrz budynku. Będący na miejscu zespół pogotowia ratunkowego rozpoczął akcję reanimacyjną. Niestety, nie udało się przywrócić czynności życiowych, lekarz stwierdził zgon obydwu chłopców.

/zdjęcia: Barbara Stefanowska "Glos Olecka", tekst: kpt. Tomasz Jagłowski/