11 września 2012 r. o godz. 9.06 nidziccy strażacy otrzymali informację o wypadku w studni głębinowej przepompowni ścieków, znajdującej się przy ul. Leśnej w Nidzicy.

Po dojeździe na miejsce dwóch jednostek Państwowej Straży Pożarnej w Nidzicy okazało się, że w studni, na głębokości około sześciu metrów znajduje się nieprzytomny mężczyzna, najprawdopodobniej pracownik firmy wykonującej prace konserwacyjne. Poszkodowany znajdował się w wąskiej studni, w okolicach zespołu pomp. Po rozpoznaniu sytuacji strażacy wydobyli mężczyznę wykorzystując linkowe urządzenie ratownicze z trójnogiem oraz deskę ortopedyczną. Poszkodowany z urazem głowy został zaopatrzony przez służby medyczne i przetransportowany śmigłowcem do szpitala.

/tekst: asp.sztab.Andrzej Osowski, zdjęcia: st.kpt.Paweł Czubkowski/