W dniu 28.08.2012 roku o godzinie 14:43 na trasie Olecko – Świętajno doszło do zderzenia samochodu osobowego z przyczepą ciągnika rolniczego.

Kierowca citroena na prostym odcinku drogi nie zachował bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego, który wykonywał manewr skrętu w lewo. Kierowca osobówki uderzył w tylną część przyczepy, po czym zjechał na prawe pobocze i uderzył w betonowy przepust drogowy. Auto obróciło i stanęło w poprzek.

Na szczęście osoby podróżujące doznały tylko ogólnych potłuczeń ciała. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały trzy kobiety, które zostały zabrane na obserwację do szpitala w Olecku.

W akcji trwającej ponad godzinę uczestniczył jeden zastęp z jrg Olecko, pogotowie ratunkowe oraz policja.

/zdjecia: mł.kpt. Łukasz Grzymkowski, tekst: mł.kpt. Piotr Talkowski/