28.08.2012 roku o godzinie 14:06 powiatowe stanowisko kierowania PSP w Olecku otrzymało zgłoszenie o zderzeniu jednośladu z samochodem ciężarowym.

Na prostym odcinku ulicy Gołdapskiej w Olecku kierowca samochodu osobowego wymusił pierwszeństwo na motocykliście. Kierujący motorem chcąc  uniknąć zdarzenia, zjechał na przeciwległy pas i uderzył w ciężarówkę, która skręcała do pobliskiego zakładu. Ranny motocyklista został przetransportowany do szpitala w Olecku. Strażacy zabezpieczyli miejsce wypadku, odłączyli akumulatory, pomogli przetransportować poszkodowanego do karetki oraz kierowali ruchem.

W działaniach trwających około dwóch godzin udział brały dwa zastępy z oleckiej jednostki PSP, pogotowie ratunkowe  oraz policja.

/zdjecia: mł.kpt. Łukasz Grzymkowski, tekst: mł.kpt. Piotr Talkowski/