W piątek, 24 sierpnia o godz. 13:20, braniewscy strażacy otrzymali zgłoszenie o zderzeniu czołowym dwóch  volkswagenów. Samochody zderzyły się na prostym odcinku drogi wojewódzkiej W 504 w pobliżu miejscowości Narusa w gm. Frombork.

Obydwaj kierowcy zostali ranni i przewiezieni do braniewskiego szpitala przez zespół ratownictwa medycznego. Uszkodzone pojazdy zablokowały część drogi. Strażacy zabezpieczyli teren działań, zneutralizowali wycieki z uszkodzonych aut, odłączyli akumulatory oraz usunęli rozrzucone elementy konstrukcyjne samochodów z drogi. Do czasu usunięcia rozbitych aut ruch obywał się wahadłowo. W działaniach, które trwały ponad dwie godziny, uczestniczyły dwa pojazdy ratownicze z JRG PSP w Braniewie, strażacy ochotnicy z OSP Frombork, dwa patrole policji oraz zespół ratownictwa medycznego.

/st. kpt. I. Ścibiorek/