W czwartek, 23 sierpnia tuż po godzinie 17.00, dyżurny stanowiska kierowania PSP otrzymał zgłoszenie o wypadku na drodze krajowej nr 57 Bisztynek - Troszkowo w gm. Bisztynek.

Z niewiadomych przyczyn kierujący osobowym audi na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem wskutek czego zjechał do przydrożnego rowu uderzając lewym środkowym słupkiem w przydrożne drzewo. Pojazdem podróżowało dwóch mężczyzn. Pasażer samodzielnie opuścił auto, natomiast kierowca, wskutek wgnieceń bocznych nadwozia, został uwięziony w samochodzie. Działania strażaków polegały na wykonaniu dostępu do poszkodowanego poprzez usunięcie dwoga drzwi oraz pomoc w transporcie do śmigłowca ratunkowego. W działaniach udział brały jednostki z OSP Bisztynek oraz JRG PSP Bartoszyce.

/tekst: asp. sztab. Stanisław Dąbkowski - KP PSP, zdjęcia: Andrzej Grabowski - tygodnik "Goniec Bartoszycki"/