W dniu 22.08.2012 roku około godziny 08:50 na drodze wojewódzkiej nr 652 w miejscowości Lakiele, kierujący samochodem osobowym marki Fiat Marea na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, rezultatem czego było dachowanie.

Autem podróżowały cztery osoby, które o własnych siłach opuściły pojazd przed przybyciem służb ratowniczych. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca wypadku, odłączeniu akumulatora oraz pomocy służbom medycznym podczas transportu poszkodowanych do karetek i śmigłowca.  Wszystkie osoby podróżujące zostały przetransportowane do szpitali w Olecku i Suwałkach.

W działaniach brali udział strażacy z jednostki w Olecku oraz strażacy-ochotnicy z Kowal Oleckich, dwa zespoły ratownictwa medycznego, lotnicze pogotowie ratunkowe i policja.

/zdjecia: mł.kpt. Łukasz Grzymkowski, tekst: mł.kpt. Piotr Talkowski/