26 czerwca 2012 r. ok. godz. 16:49, na drodze wojewódzkiej nr 509 w okolicy miejscowości Bażyny w gm. Orneta  doszło do niebezpiecznego wypadku, w którym ranne zostały 4 osoby.

Z niewyjaśnionych przyczyn kierowca forda eskorta stracił panowanie nad autem, które zjechało na pobocze drogi i uderzyło w drzewo. Pojazdem podróżowały cztery osoby w wieku 15-21 lat, które zostały wydobyte z uszkodzonego pojazdu przed przybyciem zastępów straży pożarnej. Na miejsce wypadku zadysponowano trzy karetki pogotowia i śmigłowiec LPR. Wszyscy ranni zostali przetransportowane do szpitali. Najbardziej ucierpiał 15.latek, który w ciężkim stanie został zabrany śmigłowcem LPR do szpitala wojewódzkiego w Olsztynie. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca wypadku, odłączeniu akumulatora, neutralizacji wycieków płynów eksploatacyjnych  oraz pomocy w udzielaniu pomocy medycznej poszkodowanym.

/tekst: st.kpt. M. Pasławski; zdj.: OSP Orneta/.