12 czerwca około godziny 15.00 otrzymaliśmy informację o spacerującym byku po ul. Bema w pobliżu ul. Suwalskiej, która jest częścią drogi krajowej DK 16 Augustów – Olsztyn.

Wjeżdżając na ulicę Bema strażacy zmusili byka do zawrócenia, po czym zwierzę przeszło na pobliskie ogródki warzywne. Osoby postronne oddaliły się z miejsca zdarzenia jeszcze przed naszym przybyciem. Przybyli na miejsce policjanci, w momencie ataku byka na ludzi, zmuszeni byliby do zastrzelenia go. Okazało się, że byk uciekł z punktu skupu żywca w momencie przeładunku z samochodu. Zwierzę sprowadzono za ogrodzenie zakładu wykorzystując krowę uwiązaną do linki. Gdy byk się krową zainteresował, kierowca samochodu powoli przejechał poza bramę firmy. Powiatowy lekarz weterynarii w razie nie powodzenia tej próby, był gotowy uśpić byka. Osób poszkodowanych nie było, ale żeby nie szybkie zgłoszenie i szybka interwencja służb zdarzenie mogłoby się skończyć inaczej. Ta część miasta jest gęsto zabudowana budynkami jednorodzinnymi i częściowo uprzemysłowiona. Ryzyko stratowania osób postronnych było duże.

/tekst i zdjęcia: mł. kpt. Jarosław Pieszko/