28 maja o godzinie 7:04 zgłoszono wypadek drogowy w Nowych Bagienicach. Do działań ratowniczych zadysponowani zostali mrągowscy strażacy.

W wypadku uczestniczyły trzy samochody osobowe: vw caddy (uszkodzony przód), fiat punto (uszkodzony przód i tył) oraz mazda (uszkodzony lewy bok). Kierowcy oraz pasażerowie wyszli z pojazdów o własnych siłach nie doznając uszczerbku na zdrowiu. Nasze działania to: zabezpieczenie pojazdów przed wypadkiem wtórnym, odłączenie akumulatorów w celu niedopuszczenia do pożaru, zebranie rozlanych płynów eksploatacyjnych przy pomocy sorbentu oraz pozbieranie połamanych plastików i pozamiatanie jezdni z pobitych szkieł. Straty są znaczne i zostaną wycenione w późniejszym czasie. Przyczynę wypadku wyjaśnia policja z Mrągowa.

/opracował: st. asp. J. Szefer, zdjęcia: asp. sztab. M. Szefer/