W dniu 19.04.2012 około godziny 1627 dyżurny gołdapskiej straży otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Regiele na trasie Gołdap – Olecko (DK 65). Na miejsce zadysponowane zostały dwa zastępy z JRG Gołdap oraz zastęp z OSP Górne.

Strażacy zastali 2 rozbite samochody osobowe: daewoo lanosa i vw golfa II. Podróżowało nimi łacznie 7 osób. Jedna osoba – kierowca vw - została uwięziona w pojeździe, czterech pasażerów vw opuściło pojazd o własnych siłach. Dwójka pasażerów lanosa również opuściła uszkodzone auto przed przybyciem zastępów PSP. Strażacy w pierwszej kolejności przystąpili do uwalniania kierowcy golfa oraz pomocy przybyłym na miejsce zespołom pogotowia ratunkowego. Z racji dużej liczby poszkodowanych, na miejsce dysponowane były kolejne karetki pogotowia ratunkowego. Wszyscy poszkodowani zostali przetransportowani do pobliskich szpitali w Ełku, Olecku i Suwałkach. Czynności wyjaśniające okoliczności wypadku bada policja.

/tekst: kpt. Kamil Pawlukanis, zdjęcia dzięki uprzejmości portalu www.goldap.info/