16 kwietnia 2012r. o godz. 09.32 braniewscy strażacy wezwani zostali do wypadku drogowego. Ford mondeo uderzył w przydrożne drzewo.

Do wypadku doszło na drodze wojewódzkiej W507 pomiędzy miejscowościami Pieniężno - Cieszęta. Z niewyjaśnionych przyczyn kierująca pojazdem osobowym kobieta straciła panowanie nad autem, które zjechało na przeciwny pas drogi i uderzyło w drzewo. Uszkodzony pojazd wpadł do rowu. Kobieta z ogólnymi potłuczeniami została przewieziona przez zespół ratownictwa medycznego do braniewskiego szpitala. Strażacy  odłączyli akumulator w uszkodzonym pojeździe, sprawdzili czy nie ma wycieków paliwa z auta,  do czasu usunięcia pojazdu kierowali ruchem, który odbywał się wahadłowo. W działaniach uczestniczyły: dwa pojazdy ratownicze z JRG PSP w Braniewie, strażacy-ochotnicy z Pieniężna, zespół ratownictwa medycznego oraz funkcjonariusze policji. Okoliczności zdarzenia wyjaśnia braniewska policja.

/st. kpt. I. Ścibiorek/