1 kwietnia 2012r. o godz. 09.31 służba dyżurna Powiatowego Stanowiska Kierowania KP PSP w Braniewie otrzymała zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze wojewódzkiej 507, w poblizu miejscowości Sawity.

Czołowo zderzyły się opel astra i seat toledo. Obydwoma pojazdami kierowały kobiety, obie zostały ranne.  Ze względu na znaczne zniszczenia jednego z pojazdów strażacy w działaniach wykorzystali sprzęt hydrauliczny, aby usunąć odkształcone elementy pojazdu, a następnie wydobyć kobietę na zewnątrz. Po zaopatrzeniu medycznym została ona zabrana przez śmigłowiec LPR do szpitala wojewódzkiego w Olsztynie. Druga z osób poszkodowanych przewieziona została przez zespół ratownictwa medycznego do braniewskiego szpitala. Ponadto strażacy zneutralizowali wyciek oleju, odłączyli akumulatory w obu uszkodzonych autach oraz zakręcili zawór instalacji LPG. Ruch na drodze wojewódzkiej był zablokowany przez ponad trzy godziny. W działaniach uczestniczyły: dwa pojazdy ratownicze z JRG PSP w Braniewie, strażacy-ochotnicy z Pieniężna, dwa zespoły ratownictwa medycznego oraz funkcjonariusze policji.

/st. kpt. I. Ścibiorek/