12 marca 2012r. o godz. 14.59 braniewscy strażacy otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze szybkiego ruchu. Osobowy nissan primera uderzył w barierę ochronną.

Do zdarzenia doszło na prostym odcinku drogi szybkiego ruchu S 22, pomiędzy miejscowościami Wierzno Wielkie – Rucianka. Z niewyjaśnionych przyczyn, kierująca pojazdem osobowym kobieta straciła panowanie nad autem, które uderzyło w barierę ochronną. Uszkodzony pojazd zablokował ruch na jednym pasie. Kierująca autem nie odniosła obrażeń. Strażacy, po zabezpieczeniu miejsca wypadku, usunęli uszkodzony pojazd na pobocze, a następnie zneutralizowali wyciek. W działaniach, które trwały około 45 minut, uczestniczyli strażacy z JRG PSP w Braniewie oraz policjanci z Braniewa i Elbląga.

/st. kpt. I. Ścibiorek/