Tragicznie mógł zakończyć się pożar sadzy w kominie w budynku mieszkalnym wielorodzinnym. W wyniku działania wysokiej temperatury doszło do pęknięcia komina i zapalenia się drewnianej podłogi w mieszkaniu.

O zdarzeniu strażacy zostali poinformowani przez mieszkańców budynku w Ełku przy ul. 3-go Maja 2 marca po godzinie 7-mej rano. Po dojeździe strażaków pożar sadzy wyglądał tak, jak wiele tego typu zdarzeń, duża ilość dymu nad budynkiem i snop iskier wydobywający się z wylotu komina. W czasie sprawdzania mieszkań podłączonych do tego pionu kominowego stwierdzono niewielkie zadymienie na klatce schodowej. Sprawdzono wszystkie mieszkania oprócz jednego, w którym nie było lokatorów. Po wyważeniu drzwi okazało się iż w wyniku pęknięcia komina doszło do zapalenia się drewnianej podłogi na powierzchni około 1m². Pożar szybko ugaszono, co ograniczyło straty pożarowe do minimum, osób poszkodowanych nie było. Zarządca budynku posiadał aktualne badania z czyszczenia przewodów dymowych i wentylacyjnych.

/opracował: mł. kpt. Jarosław Pieszko, zdjęcia: S. Jankowska - "Gazeta Olsztyńska"/.