Jedna osoba została poszkodowana w wyniku wypadku drogowego, który miał miejsce 29 lutego na drodze powiatowej 1333 N, na trasie Nowe Miasto Lub. - Nowy Dwór Bratiański.  W trakcie prowadzenia działań ratowniczych droga była całkowicie zablokowana.

Zgłoszenie o wypadku na drodze powiatowej wpłynęło do służb ratowniczych w godzianch rannych. Do zdarzenia wyjechały dwa zastępy: z JRG PSP oraz z zastęp OSP w Bratianie. Przybyli na miejsce zdarzenia jako pierwsi strażacy-ratownicy z PSP udzielili kwalifikowanej pomocy przedlekarskiej kierującemu, założyli kołnierz ortopedyczny i prowadzili wsparcie psychiczne. Jednocześnie przy pomocy sprzętu hydraulicznego strażacy wykonali dostęp do poszkodowanego i po przyjeżdzie zespołu ratownictwa medycznego poszkodowanego przekazano służbom medycznym. Strażacy udzielili pomocy w ułożeniu na noszach i przetransportowaniu do karetki. Kirujący został hospitalizowany. Po przeprowadzeniu czynności dochodzeniowych przez policję, załadowano na lawetę pomocy drogowej i uprzątnięto drogę z pozostałości elementów karoserii. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było niezachowanie szczególnej ostrożności i niedostosowanie się kierującego do zmiennych warunków na drodze, która miejscami była oblodzona.

/asp. sztab. Michał Błaszkowski, rzecznik KP PSP w Nowym Mieście Lub., foto: archiwum KP PSP./