28 lutego o godzinie 12:44 w Prawdowie gmina Mikołajki doszło do pożaru budynku jednorodzinnego. Do działań gaśniczych natychmiast zadysponowano mrągowskich strażaków oraz strażaków ochotników z Mikołajek.

Sąsiedzi widząc tragedię pośpieszyli na pomoc i wynieśli z płonącego budynku dwoje małych dzieci w wieku 2,5 roku i siedem miesięcy. Dzieciom nie groziło już niebezpieczeństwo. Strażacy ugasili płonący drewniany ganek przy pomocy wody. Poszkodowane zostały dzieci gdyż nawdychały się gęstego dymu. W celu udzielenia natychmiastowej pomocy medycznej zostały zadysponowane dwie karetki pogotowia z Mikołajek i Mrągowa. Dzieci z oznakami zatrucia dymem przetransportowano do Szpitala Powiatowego w Mrągowie. Ugaszony budynek przewietrzono z dymu przy pomocy wentylatora. Straty nie są duże i zostaną wycenione w późniejszym czasie. Przyczynę pożaru wyjaśnia Policja z Mrągowa.

/opracował: st. asp. J. Szefer, zdjęcia: ogn. M. Kodź/