Pracowicie zaczął się tydzień nowomiejskim strażakom. Z samego rana r zastęp z JRG PSP wyjechał do wypadku drogowego Boleszynie, gdzie samochód osobowy uderzył w przydrożny budynek. Tuż po 8:00 zgłoszono pożar sadzy w kominie w Nowym Mieście Lub., po godzinie 9:00 - wypadek samochodu osobowego w Gwiździnach, a tuż po 12:00 - pożar stodoły i budynku gospodarczego w Małych Bałówkach.

W godzinach rannych powiadomiono nas o potrzebie sorbcji plamy płynów eksploatacyjnych w Boleszynie. Po dojeździe na miejsce okazało się, że interwencja będzie poważniejsza niż wynikało ze zgłoszenia. Samochód ciężarowy z przyczepą, prawdopodobnie w wyniku awarii układu hamulcowego, uderzył w stojący przy drodze  budynek dospodarczy. Kierowca wyszedł z opresji cało, jednak uszkodzenia pojazdu i budynku są dosyć poważne. Samochód uszkodził szczytową część budynku oraz bramę wjazdową do gospodarstwa. Pojazd ma uszkodzoną przednią część kabiny, silnik, skrzynię biegów i pogiętą ramę. Straty oszacowano na 175 tys. zł.

Tuż po godzinie 9:00 nowomiejską KP PSP powiadomiono o wypadku drogowym na drodze powiatowej między Gwiździnami a Mrocznem. Na miejsce wysłano zastęp z JRG PSP, miejscowa jednostkę OSP oraz zespół ratownictwa medycznego. W przydrożne drzewo uderzyła kierowana przez kobietę osobowa mazda xedos. Lekarz stwierdził zgon 26.letniej kobietyj. Strażacy zabezpieczyli miejsce wypadku i wykonali dostęp  w celu jej wydobycia z pojazdu. Na czas działań ratowniczych droga powiatowa była całkowicie zablokowana. Przyczyny wypadku badają przybyli na miejsce prokurator i policjanci.

/asp. sztab. Michał Błaszkowski - rzecznik KP PSP w Nowym Mieście Lub., foto: archiwum KP PSP./