27 grudnia o godz. 21.32 dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania PSP w Braniewie otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze powiatowej w pobliżu miejscowości Pierzchały w gm. Płoskinia.

Mężczyzna kierujący pojazdem osobowym na łuku drogi powiatowej stracił panowanie nad autem,  zjechał na przeciwny pas drogi, a następnie uderzył  tyłem w przydrożne drzewo. Po uderzeniu samochód dachował zatrzymując się na boku na pobliskim polu. Świadkowie wypadku, jeszcze przed przyjazdem służb ratowniczych, wydobyli z uszkodzonego pojazdu kierowcę, który został przewieziony przez zespół ratownictwa medycznego do braniewskiego szpitala. Autem podróżowała tylko jedna osoba. Obecni na miejscu wypadku strażacy odłączyli akumulator w uszkodzonym pojeździe, sprawdzili czy nie ma wycieków płynów. Sprawdzili teren w pobliżu uszkodzonego auta, czy nie ma ewentualnie innych osób poszkodowanych. W czasie prowadzenia działań ratowniczych ruch na drodze został zablokowany. Okoliczności zdarzenia wyjaśnia braniewska policja. W akcji, która trwała około godziny, uczestniczyły dwa pojazdy z JRG PSP w Braniewie.

/st. kpt. I. Ścibiorek/