W dniu 27.12.2011 o godz. 20.22 braniewscy strażacy otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze S 22 w pobliżu węzła drogowego Chruściel.

Na prostym odcinku drogi krajowej, około 1 km od węzła drogowego Chruściel  /kierunek na Grzechotki/ kierujący pojazdem osobowym marki Mercedes ML obywatel Federacji Rosyjskiej uderzył w wybiegające dziki. W wyniku uderzenia uszkodzony został przód pojazdu. Nikt z podróżujących nie odniósł obrażeń. Obecni na miejscu wypadku strażacy sprawdzili czy nie ma osób poszkodowanych oraz wycieków z uszkodzonego auta. Dodatkowo, wspólnie z przedstawicielem GDDKiA, usunęli z drogi martwe zwierzęta. W działaniach, które trwały około 40 minut uczestniczył jeden pojazd ratowniczy z JRG PSP w Braniewie.

/st. kpt. I. Ścibiorek/