20 grudnia o godz. 07.50, dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania PSP w Braniewie otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze wojewódzkiej W 507 w miejscowości Zakrzewiec w gm. Braniewo.

Podczas wykonywania manewru skrętu z drogi wojewódzkiej zderzyły się pojazdy marki VW Polo oraz BMW. W następstwie zderzenia, kierująca volkswagenem  kobieta straciła panowanie nad samochodem, który wpadł do przydrożnego rowu. Podróżowały nim trzy osoby: kobieta oraz dwójka dzieci /chłopcy w wieku 3 i 7 lat/,  samochodem marki BMW podróżowały dwie osoby. Wszyscy uczestnicy wypadku opuścili pojazdy przed przybyciem służb ratowniczych. Dzieci, z ogólnymi potłuczeniami, w tym rana dłoni u siedmiolatka, zostały przewiezione do braniewskiego szpitala przez zespół ratownictwa medycznego. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca wypadku, kierowaniu ruchem do czasu przybycia policji, odłączeniu akumulatorów i sprawdzeniu wycieków płynów eksploatacyjnych. W działaniach, które trwały około 50 minut uczestniczyły dwa pojazdy z JRG PSP w Braniewie. Okoliczności zdarzenia wyjaśnia braniewska policja.

/st. kpt. I. Ścibiorek/