Do groźnego wypadku drogowego doszło 14 grudnia około godz. 14:20 na ul. Działdowskiej w Lidzbarku. Z nie ustalonych przyczyn ciężarowa chłodnia, przewożąca 2 tony jaj kurzych, zjechała nagle z jezdni, przejechała przez chodnik i zatrzymała się na poboczu drogi.

Samochód uszkodził przy tym narożnik pawilonu handlowego, znajdującego się przy ulicy, przejeżdżając tuż obok słupa energetycznego i kiosku prasowego. Samochód zatarasował chodnik oraz część jezdni. W celu usunięcia go wezwano na miejsce ciężki samochód ratownictwa drogowego z Ostródy. W wyniku wypadku nikt nie doznał obrażeń. Strażacy, po usunięciu pojazdu, zdemontowali uszkodzone elementy konstrukcyjne budynku sklepu oraz zebrali z jezdni rozlane z pojazdu płyny eksploatacyjne. Straty materialne oszacowano wstępnie na około 20 tys. zł. Zniszczeniu uległo boczne poszycie ciężarówki i narożnik pawilonu handlowego. W działaniach brali udział strażacy z Działdowa i OSP w Lidzbarku.

/opr. mł. bryg. Leszek Góralski - rzecznik prasowy KP PSP w Działdowie; fot. KP PSP Działdowo/