Do tragicznego w skutkach wypadku doszło około godziny 13:25 w dniu 24.11.2011 roku w miejscowości Duły. W wyniku zderzenia samochodu osobowego daewoo tico z ciężarową scanią śmierć poniosła kobieta podróżująca samochodem osobowym.

Strażacy wydobyli poszkodowaną z pojazdu i przetransportowali do karetki pogotowia, gdzie zespół ratownictwa medycznego rozpoczął reanimację. Niestety, kobiety nie udało się uratować. W wypadku poszkodowany został również mężczyzna z samochodu osobowego, który został odwieziony do szpitala w Giżycku. W działaniach brało udział 6 strażaków z JRG PSP Olecko, 2 zespoły ratownictwa medycznego, policja, na miejsce zdarzenia zadysponowano również OSP Świętajno w celu zabezpieczenia miejsca wypadku do momentu zakończenia prac policji.

/zdjęcia: st.kpt. Jerzy Gołembiewski, tekst: kpt. Tomasz Jagłowski/